Tüm HABERLER
 • İŞKUR ile Yeni Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı.

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında 2018 yılı için yeni bir mesleki eğitim tip 1 işbirliği  protokolü imzalandı. Çiğli Hizmet Merkezinde gerçekleşen protokol töreninde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat ESEN, Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet URAN ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi Müdürü Metin DEMİRCİ hazır bulundular. Protokol kapsamında öncelik İKÇÜ’lü öğrenciler olmak üzere toplamda 800 katılımcıya İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı eğitimi verilmesi planlanmaktadır. Eğitim sürecinde katılımcılara İŞKUR ‘un sağlamış olduğu cep harçlığı yanında başarılı olanlara sertifika da verilecektir.   2018 YILI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MESLEK ELEMANI EĞİTİM TAKVİMİ   NO TARİH ARALIĞI  (Haftaiçi) GÜN SAYISI GRUP SAYISI   1 Şubat – 14 Şubat 10 ( 2 Grup )         2. 15 Şubat – 28 Şubat 10 ( 2 Grup )         3. 5 Mart –  16 Mart 10 ( 2 Grup )         4. 19 Mart – 30 Mart 10 ( 2 Grup )         5. 2 Nisan  – 13 Nisan 10 ( 2 Grup )         6. 2 Mayıs – 15 Mayıs 10 ( 2 Grup )         7. 2 Temmuz – 13 Temmuz 10 ( 2 Grup )         8. 16 Temmuz – 27 Temmuz 10 ( 2 Grup )         9. 3 Eylül – 14 Eylül 10 ( 2 Grup )         10. 17 Eylül – 28 Eylül 10 ( 2 Grup )         11. 1 Ekim – 12 Ekim 10 ( 2 Grup )         12. 15 Ekim – 26 Ekim 10 ( 2 Grup )         13. 5 Kasım – 16 Kasım 10 ( 2 Grup )         14. 19 Kasım – 30 Kasım 10 ( 2 Grup )         15. 3 Aralık – 14 Aralık 10 ( 2 Grup )         16. 17 Aralık – 28 Aralık 10 ( 2 Grup )    

 • KARİYER TÜYOLARI EĞİTİMİ

  Merkezimiz ve Genç Girişimciler Topluluğu işbirliğinde düzenlenen “Kariyer Tüyoları” konulu eğitim semineri Kariyer.Net İzmir Satış Müdürü Funda AKÇA tarafından gerçekleştirildi. Seminerde mezuniyet sonrası CV hazırlama, Mülakat Teknikleri ve İşe Alım Süreçleri gibi konularda bilgilendirilmelerde bulunuldu. Etkinlikte Merkez Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Murat ESEN, Müdür Yardımcımız Uzman H. Ahmet URAN ve Merkez memurumuz Begüm ÖZFİLİZ hazır bulundu.

 • TÜRKİYE ULUSAL AJANSI GENÇ BAK-İŞ 2 PROJESİ GERÇEKLEŞTİ.

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ( Türkiye Ulusal Ajans) tarafından Erasmus Plus Programı kapsamında desteklenen “ Genç Bak-İş 2” Projesi 2 Aralık 2017 tarihinde İzmir Bornova Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşmiştir. Gençlerin gözünden Türkiye de mesleki eğitim ve genç işsizliğin konu alınan panele, Kariyer Geliştirme ve Uygulama Araştırma Merkezi adına Müdür Yardımcımız Uzman H. Ahmet URAN Genç İşsizlik ve Çözüm Önerileri konulu konferansı ile katılım sağlamıştır. Panele Türkiye geneli 81 ilden 150 kişilik öğrenci ve STK temsilcileri katılım sağlamıştır.

 • Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından TÜBİTAK Projesi kapsamında anlamlı ziyaret

  Ankara Üniversitesi’nin TÜBİTAK Projesi kapsamında Türkiye’deki 20 örneklem üniversitenin kariyer araştırma ve uygulama merkezleri üzerinde yapmış oldukları araştırma kapsamında merkezimiz Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Müge ERSOY KART ile Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Metin PİŞKİN tarafından ziyaret edilerek proje kapsamında değerlendirmeler yapılmıştır.

 • GELECEĞİN İK’CILARI BAŞARI SERFİKALARINI ALDILAR.

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında imzalanan “Mesleki Eğitim Kursları” iş birliği protokolü kapsamında 2. kez düzenlenen “İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı Eğitimi” başarı ile tamamlandı. İKÇÜ öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen eğitimi başarıyla tamamlayan 1. ve 2. gruptan 32 kursiyere sertifikalarını Genel Sekreter V. Öğr. Gör. Nuretdin MEMUR ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet URAN tarafından takdim edildi. Düzenlenen bu eğitimle katılımcılara, insan kaynakları yönetimi alanında temel seviyede İnsan Kaynakları Planlaması ve İşe alım süreçleri ile değerlendirme merkezi simülasyonları eğitimleri verilerek gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amaçlanmıştır. 

 • GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ PLANI EĞİTİMİ YAPILDI…

  20 Nisan 2017 tarihinde TİM TEB Girişim Evi tarafından öğrenci ve akademisyenlerimize Girişimciler için İş Planı Eğitimi verildi. Eğitimde katılımcılara “TÜBİTAK 1512 Tekno-girişim Sermayesi Desteği Programı” kapsamında iş fikirlerinin hayata geçirilmesi ve hibe başvurusu yapılması konusunda detaylı bilgiler verildi, katılımcıların konuyla ilgili soruları cevaplandırıldı. İKÇÜ Teknoloji Transfer Ofisi, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen bu etkinliğin devamında TİM TEB Girişim Evi ile girişimcilik temalı farklı programların üniversitemizde gerçekleştirilmesi konularında prensipte anlaşma yapıldı.

 • İZMİR 4. İSTİHDAM FUARI

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak katılım sağladığımız İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce bu yıl 4'üncüsü düzenlenen İstihdam Fuarı, 30 Mart'ta Swissotel de yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Müdürlüğü, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ile İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin katkılarıyla düzenlenen İstihdam Fuarı'na birçok akademisyen ve iş adamı ile birlikte katılım sağladı. İş arayanları işverenlerle buluşturan bu fuarda, yaklaşık 60 firma stant açarak iş arayışı içerisinde bulunan gençlerden ve öğrencilerden özgeçmiş ile birlikte başvuru topladılar.

 • “En önemli sermaye eğitilmiş insandır.”

  “En önemli sermaye eğitilmiş insandır.” İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan “Mesleki Eğitim Kursları” iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen “İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı Eğitimi” başarı ile tamamlandı.  İKÇÜ öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen eğitimi başarıyla tamamlayan 76 kursiyer için İKÇÜ Konferans Salonunda sertifika töreni gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Galip Akhan’ın iştirak ettiği törende; Turizm Fakültesi Dekan V. Prof.Dr.Atilla Akbaba, İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi Şube Müdür V. Bahrettin Hasret, İKÇÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Esen, Merkez Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet Uran ile kursiyerler de hazır bulundu. İş dünyasına daha iyi ve donanımlı bireyler kazandırılmasının, gelecek adına çok önemli olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Galip Akhan, eğitimin öğrencilerin iş hayatına yönelik farkındalığını artırmasında önemli katkılar sunacağına dikkat çekti.   “En büyük yatırım beşeri sermayeye yapılandır” Rektör Prof.Dr.Akhan, “En önemli sermaye eğitilmiş insandır. İnsan kaynağına yatırım yapan ve bu kaynağı verimli kullanan ülkelerin daha hızlı kalkındıkları bilinmektedir. Ülkelerin rekabet gücü sahip oldukları fiziksel sermaye düzeyi ile değil beşeri sermayelerinin niteliğiyle ölçülmektedir. Bu anlamda insan kaynakları en iyi şekilde, en uygun alanlara kanalize edilmelidir. Tabi gelinen noktada üniversitelere ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük sorumluluk düşüyor. Genç, düşünen, üreten, bağımsız beyinlere bu ülkenin ihtiyacı var. Programı başarıyla tamamlayan tüm katılımcıları kutluyorum” dedi. Gençlere İŞKUR desteği İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hizmet Merkezi Çiğli Şube Müdür V. Bahrettin Hasret, kariyer planlaması konusunda İŞKUR olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını, kendilerine kariyer planlaması konusunda her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.  Konuşmaların ardından eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verilirken; eğitimleri gerçekleştiren  Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Esen, Çelebi Meslek Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Nuretdin Memur, Merkez Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet Uran’a teşekkür belgelerini Rektör Prof.Dr.Galip Akhan takdim etti.  

Toplam 8
Başa Dön