Tüm HABERLER
 • İZMİRGAZ Kariyer Buluşması.

  Öğrencilerimizin özel sektör deneyimlerini arttırma, onlara staj, işbaşı eğitim programları, Yarı-Tam Zamanlı çalışma imkânları oluşturabilmek adına enerji sektöründe faaliyet gösteren İZMİRGAZ A.Ş.’yi Üniversitemizde ağırladık. Öğrencilerimize, İZMİRGAZ A.Ş. İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürü Cevahir BİRER, firmanın İnsan Kaynakları Yönetimi stratejileri ve işe alım süreçleri ile enerji sektörü hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • GENÇ MÜHENDİSLERE “ÖZGEÇMİŞ HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ”EĞİTİMİ VERİLDİ.

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Genç Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği İzmir Şubesi Başkanı olan Dorukcan MUTLU’nun organize ettiği “Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” konulu eğitimi, Merkez Müdür Yardımcımız Öğr.Gör.H.Ahmet URAN tarafından verildi. Türkiye’de yaklaşık 30 farklı şehirde faaliyet gösteren, genç mimar ve mühendis adaylarını daha nitelikli ve daha bilinçli bireyler haline getirmek amacı ile hizmet veren Genç Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği’nin etkinliğine başta İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi mühendislik öğrencileri olmak üzere birçok üniversitesinden öğrenci katılım sağladı.

 • BİR GRUP EĞİTİMİMİZİ DAHA TAMAMLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ.

      İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında 09 Ocak 2018 tarihinde imzaladığımız mesleki eğitim kursları tip işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı Eğitimlerinin 4.grubunu da  başarılı ile tamamladık.     Eğitimde, başarılı olan 17 kursiyere sertifikalarını Öğr. Üy. Dr. Celal GÜNGÖR ve  Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. H. Ahmet URAN takdim etti.     Bu eğitimle kursiyerlere, insan kaynakları yönetimi alanında İş Analizi, İşe alım süreçleri, Değerlendirme Merkezi Simülasyonları, Oryantasyon, Performans Yönetimi Sistemleri, Yetkinlik Yönetimi, Kariyer Yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği  Eğitimleri verilerek bu alanda  gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.   

 • Üniversite Sektör İşbirliği ve Kariyer Basamakları

    Turizm Fakültesi öncülüğünde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Üniversite Sektör İşbirliği ve Kariyer Basamakları” temalı kariyer günlerine  İKÇÜ Rektör V. Prof. Dr. Mehmet TOKAÇ, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Turan GÖKÇE, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla AKBABA, İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven TAŞBAŞI, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Kaan ERGE, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi Müdürü Funda ÖZSAN ve İzmir Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Burak YURDAKUL teşrif ettiler. İKÇÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve  Araştırma Merkezimizin desteklediği kariyer günlerinde, merkezi derslikler binası fuaye alanında kurulan stantlarda öğrenciler ile sektör bir araya geldi. Stantlarda Türkiye’nin her yerinden gelen konaklama işletmeleri, yiyecek içecek işletmeleri, seyahat acentaları, eğitim, kariyer ve staj danışmanlık firmaları gün boyu turizm öğrencileri ile birlikte staj, çalışma imkânları ve eğitim hakkında bilgi alış verişinde bulundular. Öğrenciler şimdiden staj ve istihdam olanakları hakkında bilgi alıp; mezun olduktan sonra yapacakları işlerle ilgili başvurularda bulundu. İş görüşmelerinin de gerçekleştirildiği etkinlik hem katılımcılar hem de öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.  

 • İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MESLEK ELEMANI EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

       İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında 09 Ocak 2018 tarihinde imzalanan 2018/01 sayılı mesleki eğitim kursları tip işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı Eğitimlerinin ilkinde başarılı olan katılımcılar sertifikalarını aldılar.      İKÇÜ öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen eğitimde, başarılı olan 17 kursiyere sertifikalarını Kariyer Geliştirme Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat ESEN , Sağlık Bilimleri Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği AD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Berna N. ÖZGÜRSOY URAN  ve  Kariyer Geliştirme Uygulama ve araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet URAN tarafından düzenlenen törenle takdim edildi.      Bu eğitimle kursiyerlere , insan kaynakları yönetimi alanında İş Analizi, İşe alım süreçleri, Değerlendirme Merkezi Simülasyonları, Oryantasyon, Performans Yönetimi Sistemleri, Yetkinlik Yönetimi, Kariyer Yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği  Eğitimleri verilerek bu alanda  gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.   

 • YILIN İLK İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MESLEK ELEMANI EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI.

       İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında 09 Ocak 2018 tarihinde imzalanan 2018/01 sayılı mesleki eğitim kursları tip işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı Eğitimlerinin ilkinde başarılı olan katılımcılar sertifikalarını aldılar.      İKÇÜ öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen eğitimde, 1. ve 2. gruptan başarılı olan 26 kursiyere, sertifikalarını İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Celal GÜNGÖR, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Beycan HOCAOĞLU ve  Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet URAN tarafından düzenlenen törenle takdim edildi.      Bu eğitimle kursiyerlere , insan kaynakları yönetimi alanında İş Analizi, İşe alım süreçleri, Değerlendirme Merkezi Simülasyonları, Oryantasyon, Performans Yönetimi Sistemleri, Yetkinlik Yönetimi, Kariyer Yönetimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği  Eğitimleri verilerek bu alanda  gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır. 

 • İŞKUR ile Yeni Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı.

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi arasında 2018 yılı için yeni bir mesleki eğitim tip 1 işbirliği  protokolü imzalandı. Çiğli Hizmet Merkezinde gerçekleşen protokol töreninde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat ESEN, Müdür Yardımcısı Uzm. H. Ahmet URAN ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Çiğli Hizmet Merkezi Müdürü Metin DEMİRCİ hazır bulundular. Protokol kapsamında öncelik İKÇÜ’lü öğrenciler olmak üzere toplamda 800 katılımcıya İnsan Kaynakları Yönetimi Meslek Elemanı eğitimi verilmesi planlanmaktadır. Eğitim sürecinde katılımcılara İŞKUR ‘un sağlamış olduğu cep harçlığı yanında başarılı olanlara sertifika da verilecektir.   2018 YILI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ MESLEK ELEMANI EĞİTİM TAKVİMİ   NO TARİH ARALIĞI  (Haftaiçi) GÜN SAYISI GRUP SAYISI   1 Şubat – 14 Şubat 10 ( 2 Grup )         2. 15 Şubat – 28 Şubat 10 ( 2 Grup )         3. 5 Mart –  16 Mart 10 ( 2 Grup )         4. 19 Mart – 30 Mart 10 ( 2 Grup )         5. 2 Nisan  – 13 Nisan 10 ( 2 Grup )         6. 2 Mayıs – 15 Mayıs 10 ( 2 Grup )         7. 2 Temmuz – 13 Temmuz 10 ( 2 Grup )         8. 16 Temmuz – 27 Temmuz 10 ( 2 Grup )         9. 3 Eylül – 14 Eylül 10 ( 2 Grup )         10. 17 Eylül – 28 Eylül 10 ( 2 Grup )         11. 1 Ekim – 12 Ekim 10 ( 2 Grup )         12. 15 Ekim – 26 Ekim 10 ( 2 Grup )         13. 5 Kasım – 16 Kasım 10 ( 2 Grup )         14. 19 Kasım – 30 Kasım 10 ( 2 Grup )         15. 3 Aralık – 14 Aralık 10 ( 2 Grup )         16. 17 Aralık – 28 Aralık 10 ( 2 Grup )    

 • KARİYER TÜYOLARI EĞİTİMİ

  Merkezimiz ve Genç Girişimciler Topluluğu işbirliğinde düzenlenen “Kariyer Tüyoları” konulu eğitim semineri Kariyer.Net İzmir Satış Müdürü Funda AKÇA tarafından gerçekleştirildi. Seminerde mezuniyet sonrası CV hazırlama, Mülakat Teknikleri ve İşe Alım Süreçleri gibi konularda bilgilendirilmelerde bulunuldu. Etkinlikte Merkez Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Murat ESEN, Müdür Yardımcımız Uzman H. Ahmet URAN ve Merkez memurumuz Begüm ÖZFİLİZ hazır bulundu.

 • TÜRKİYE ULUSAL AJANSI GENÇ BAK-İŞ 2 PROJESİ GERÇEKLEŞTİ.

  Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ( Türkiye Ulusal Ajans) tarafından Erasmus Plus Programı kapsamında desteklenen “ Genç Bak-İş 2” Projesi 2 Aralık 2017 tarihinde İzmir Bornova Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşmiştir. Gençlerin gözünden Türkiye de mesleki eğitim ve genç işsizliğin konu alınan panele, Kariyer Geliştirme ve Uygulama Araştırma Merkezi adına Müdür Yardımcımız Uzman H. Ahmet URAN Genç İşsizlik ve Çözüm Önerileri konulu konferansı ile katılım sağlamıştır. Panele Türkiye geneli 81 ilden 150 kişilik öğrenci ve STK temsilcileri katılım sağlamıştır.

 • Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından TÜBİTAK Projesi kapsamında anlamlı ziyaret

  Ankara Üniversitesi’nin TÜBİTAK Projesi kapsamında Türkiye’deki 20 örneklem üniversitenin kariyer araştırma ve uygulama merkezleri üzerinde yapmış oldukları araştırma kapsamında merkezimiz Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Müge ERSOY KART ile Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Metin PİŞKİN tarafından ziyaret edilerek proje kapsamında değerlendirmeler yapılmıştır.

Toplam 10
Başa Dön